Bildem Bilgi Ölçme Ltd. Şti.

Sekonic Optik Okuyucuları Türkiye Distribütörü

1991 yılından bu yana eğitim kurumlarımızın bir çoğunda kullanılmakta olan SEKONIC marka optik okuyucuların bütün modelleri BİLDEM BİLGİ ÖLÇME LTD. ŞTİ. tarafından Japonya'dan ithal edilmektedir. Türkiye ve bulunduğu coğrafyanın tek distribütör ünvanına sahip olmakla birlikte aynı zamanda tek YETKİLİ TEKNİK SERVİS sağlayıcısıdır. Şimdi, ürün yelpazemize tarayıcı eklemenin gururunu yaşıyoruz. Optik okuyucularımızın ve tarayıcılarımızın tüm modelleri iki yıl garantili olup, TSE ve Sanayi Bakanlığı'nın da güvencesi altındadır. Optik okuyucularımızda her tip ve standartta kağıt okumak mümkün olduğu gibi istenildiğinde barkod okuyucu ve mürekkep püskürtmeli yazıcı takılma özelliği mevcuttur. Optik okuyucularımız DOS ve Windows tabanlı yazılımlarda sorunsuz çalışmaktadır.

Optik okuyucularla ilgili çıkmış olan tüketici kanunlarına göre, Sanayi Bakanlığı'nın en az 2 (iki) yıl garanti ve 10 (on) yıl yedek parça temini koşulu vardır. Optik okuyucu satın alırken TSE belgesi ve Sanayi Bakanlığı onaylı garanti belgesini isteyiniz. Hem kaliteli hem de ucuz optik okuyucu çözümleri sunan Bildem Bilgi Ölçme Ltd. Şti. Sekonic marka optik okuyucumuz ile Türkiye'de bir fark oluşturmuştur. Binlerce optik form okuyabilen optik okuyucularımız hem zamandan tasarruf etmekte hem de insan kaynaklı okuma hatalarını ortadan kaldırmaktadır.

Optik okuyucu, optik formlara kodlanan işaretleri kızıl ötesi (enfraruj - yansıyan ışık) metodu ile okuyarak bilgisayar ortamına aktarılması işlemini gerçekleştiren teknolojik bir cihazdır. Optik okuyucular; başta eğitim sektörü olmak üzere dershaneler, sınav veya anket değerlendirme merkezleri, merkezi sınav yapan kuruluşlar, okullar, hastaneler, kısacası optik form kullanılarak veri aktarımı ihtiyacı olan kuruluşlar için geliştirilmiştir. Türkiye'de daha çok eğitim kurumlarında tercih edilen optik okuyucular; öğrencileri lise, üniversite ve KPSS sınavlarına hazırlamak amacıyla yapılan test sınavlarının okunması işlemlerinde kullanılır. Değerlendirme işlemini optik okuyucular yapmamaktadır. Değerlendirme, muhakkak bu konu için özel olarak hazırlanmış yazılımlar tarafından yapılmalıdır. Bu tür yazılımları firmamızdan temin edebileceğiniz gibi var olan yazılımlar için de optik okuyucularımızı kullanabilirsiniz. Optik okuyucularımız; belirli açılarda eğri işaretlenmiş, tükenmez kalemle işaretlenmiş (opsiyonel) optik formları okuyabilmektedir. Ancak, fotokopi ile çoğaltılmış, çok fazla buruşmuş, çok fazla yıpranmış, matbaadan hatalı basılmış optik formları okuyamaz. Firmamızdan temin edebileceğiniz optik formların garantili olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bizden Haberler

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) ile toplantı 12.05.2016